Beseda. Možnosti sociální pomoci rodinám dětí s neurologickým onemocněním

 

Úvodem cituji od paní Hany Potměšilové - přednášející:
Celý svůj profesní život jsem se vyhýbala přednáškám rodičům, jejichž dítěti přišla do života nějaká závažná nemoc nebo těžký úraz. Protože jsem si něčím podobným v životě prošla, měla, a vlastně mám, obavu z toho, že vše, co řeknu, rodiče už dávno znají. Nepotřebují, aby jim "nějaká dvojnásobná matka z nezisku něco vykládala"... A v neposlední řadě jsem nechtěla vstupovat do pracovního "teritoria" mého manžela, který je skvělým dětským neurologem a pediatrem.
I proto jsem hodně váhala, když mne oslovila kamarádka, skvělá dětská neuroložka, Hanka Ošlejšková, zda bych mohla přijet do Brna udělat přednášku rodičům dětí, kterým do života vstoupilo nějaké neurologické onemocnění.
A proč to píši? Do brněnského PurpleClubu jedu v pátek 3. března. Pokud byste měli ve svém okolí někoho, pro koho by moje přednáška byla zajímavá, přepošlete mu pozvánku. Dveře jsou pro každého otevřené. A případné hlídání dětí zajištěno!
Postižení či dlouhodobé onemocnění dítěte je pro rodiče těžká zpráva, a může zcela změnit dosavadní život celé rodiny. Nucený odchod ze zaměstnání jednoho či obou rodičů má velký vliv především na finanční situaci. Náklady na léčbu, návštěvy zdravotnických zařízení, úpravu automobilu a koupi potřebných pomůcek znamenají velkou finanční zátěž. Dobrou zprávou však je, že s některými výdaji může pomoci stát či neziskový sektor. A právě tomu se budu ve svém vystoupení v pátek věnovat.

Víte jaké máte možnosti a podmínky sociální pomoci?

  • Sociální dávky
  • Příspěvky na péči
  • Finanční podpora
  • Sociální služby
  • Individuální pomoc

Jsme tu pro vás, zveme vás na besedu

Přivítáme zde i dospělé pacienty i ty, kteří se o tuto problematiku zajímají.

Je nám ctí, že paní Hana Potměšilová přijala naše pozvání a můžeme dne 3.3. 2023 v 15:30 hodin v prostorách nad Moravanskou Rychtou v Moravenech u Brna (za Futurem) pro vás uspořádat besedu na téma: 

 

"Možnost sociální pomoci rodinám dětí s neurologickým onemocněním"

 

V případě vašeho zájmu se, prosím, rezervujte pomocí níže uvedeného formuláře.Počet míst je omezen. Beseda je pro všechny účastníky zdarma.  V případě, že potřebujete pohlídat vaše dítě, uveďte do formuláře. 

 

Váš Purpleclub

 

 

A pro ty, co se nemohli osobně zúčastnit, vkládáme prezentaci zde: