Čeho jsme se zúčastnili

Purpleday je mezinárodní kampaň zaměřená na zvýšení povědomí o epilepsii po celém světě. Tento významný den připadá na 26. března a lidé v zemích po celém světě vyzváni, aby nosili fialovou.

 

Dne 26. března 2024,v době od 14:00 – do 17:30 se konala přednáška v Aule Univerzitního kampusu Bohunice Masarykovy univerzity. Jednalo se o prakticky zaměřený workshop k příležitosti připomenutí Purple Day.

CENTRUM PRO EPILEPSIE BRNO, ve spolupráci s EpiStopem, PurpleClubem, Lékařskou fakultou a za podpory společnosti Sandoz s.r.o. uskutečnili prakticky zaměřený workshop. 

Témata letošního Purple Day: 

  • První pomoc při epileptickém záchvatu (praktický workshop s nácvikem)
  • Epilepsie, sport a učení (beseda s odborníky)

Přednášejícími byli: 

  • doc. MUDr. Pavlína Danhofer, Ph.D.
  • prim. MUDr. Ondřej Horák
  • doc. MUDr. Irena Doležalová, Ph.D.

Přednáška byla velmi poutavá, s praktickými ukázkami různých druhů epileptických záchvatů u dětí, mladistvých i dospělých a byla zaměřena především pro potřeby studentek Pedagogické fakulty. 

Purpleclub a Vánoční trhy Brno: Společně šíříme radost a osvětu. 

S radostí a vděčností sdílíme, že jsem měli příležitost být pár dnů na brněnských Vánočních trzích. Po celou dobu jsme sdíleli radost a vánoční atmosféru, ale také jsme se s vámi podělili o důležité informace o epilepsii, vyslechli jsme různé příběhy pacientů. Bylo nám potěšením vést diskuze, odpovídat na vaše otázky a šířit povědomí o této neurologické poruše. 

A co víc: Děti z neurologického oddělení Fakultní nemocnice Brno nám vytvořily nádherná vánoční přáníčka. Za vaše dobrovolné příspěvky posíláme statečným malým boojovníkům krabici vánočních perníčků.

Chceme srdečně poděkovat všem, kteří nám poskytli dobrovolné příspěvky a podporu. 

Děkujeme za společnou vánoční radost a solidaritu.

3.3.2023 přijala pozvání a zavítala k nám do Brna velmi sympatická paní Hana Potměšilová (REVENIUM,z.s.), která nám popovídala o možnostech a podmínkách sociální pomoci pro rodiny s postiženými dětmi či pro dospělé pacienty. Beseda byla velmi poutavá, zajímavá a přinesla nám mnoho potřebného.

Pro ty, co se nemohli osobně zúčastnit, vkládám prezentaci zde:

 

BESEDA. MOŽNOSTI SOCIÁLNÍ POMOCI RODINÁM DĚTÍ S NEUROLOGICKÝM ONEMOCNĚNÍM

Víte jaké máte možnosti a podmínky sociální pomoci?

  • Sociální dávky
  • Příspěvky na péči
  • Finanční podpora
  • Sociální služby
  • Individuální pomoc

Jsme tu pro vás, zveme vás na besedu

Přivítáme zde i dospělé pacienty i ty, kteří se o tuto problematiku zajímají.

Je nám ctí, že paní Hana Potměšilová přijala naše pozvání a můžeme dne 3.3. 2023 v 15:30 hodin v prostorách nad Moravanskou Rychtou v Moravenech u Brna (za Futurem) pro vás uspořádat besedu na téma: 

 

"Možnost sociální pomoci rodinám dětí s neurologickým onemocněním"

 

V případě vašeho zájmu se, prosím, rezervujte pomocí níže uvedeného formuláře.Počet míst je omezen. Beseda je pro všechny účastníky zdarma.  V případě, že potřebujete pohlídat vaše dítě, uveďte do formuláře. 

 

Váš Purpleclub

 

 

Fotografie z Besedy s paní Hanou Potměšilovou na téma "Možnosti sociální pomoci rodinám s dětmi s neurologickým onemocněním" ... I o děti bylo dobře postaráno. 

Purpleday 2022

V rámci spolupráce s Dětskou nemocnicí a firmou Sandoz jsme se zapojili do pořádání světového dne PurpleDay. 26.3.2022 jsme uspořádali pro širokou veřejnost program v Galerii Vaňkovka v Brně a dále již pro uzavřenou společnost proběhla panelová diskuze s předními epileptology v rámci celé republiky. 

Obrovské díky patří také mladým baletkám z baletní školy Filiánek, která nám předvedly své choreografie, se kterými pravidleně vystupují na světových soutěžích. 

Purpleday je mezinárodní kampaň zaměřená na zvyšování povědomí o epilepsii, vyjádření podpory lidem s epilepsií a boření mýtů a stigmat s epilepsií spojených.Purple Day byl založen v roce 2008 devítiletou Cassidy Megan z kanadské provincie Nova Scotia, která s pomocí Epilepsy Association of Nova Scotia z myšlenky vytvořila mezinárodní úsilí věnované zvyšování povědomí o epilepsii po celém světě. Epilepsie postihuje více než 50 milionů lidí po celém světě.Vzdělávat lidi o epilepsii je velmi důležité, protože lidé potřebují vědět, co dělat, když vidí někoho při záchvatu, potřebují vědět, že existují různé typy záchvatů a že se nemusí bát lidí, kteří epilepsii mají. Vzdělání také pomáhá lidem s epilepsií vědět, že nejsou sami.

  

 

 

 

Purpleday 2021  - I my jsme byli při tom....

Purple day, česky Fialový den, se připomíná 26. března jako Světový den epilepsie, vrozeného nebo získaného onemocnění mozku projevujícího se záchvaty. Fialový den má za cíl šířit povědomí o nemoci a o tom, jak člověku v záchvatu pomoci. 

Podali pomocnou ruku a účastnili jsme se připomenutí Světového dne epilpsie